( jak było podczas poprzedniego, VII epizodu, możesz zobaczyć na filmie powyżej)

Goblin Wars – Epizod VIII (2021)

„Uwaga, uwaga, ogłaszamy, co następuje:

Każdy, kto sił ma tyle, by łuk w garści utrzymać, do walki z odwiecznym, plugawym wielce i litości nie znającym wrogiem naszym stawić się musi ostatniego dnia lipca na bój śmiertelny, by wieczną sławą się okryć, i obrońcą ludzkości zostać! Kto zaś w potrzebie się nie stawi, męstwa poskąpi, niech wie, że srogą karę zapłacić mu przyjdzie, bowiem jeśli ręki do zwycięstwa nie przyłoży, to mu tą rękę, jako i głowę, horda zielonoskórych niechybnie odrąbie. A kto się boi, ten jest sam – prostak, tchórz i zwykły cham, bo lepiej zginąć jest niż żyć i podłym niewolnikiem być! Hip hip – hurraaaaaaa!”

…czyli, serdecznie zapraszamy na Goblin Wars Epizod VIII, który odbędzie się 31 lipca oraz 1 sierpnia podczas Summer Archery Camp 2021 w miejscowości Gliśno Wielkie, na Agroturystyka Przystanek Alaska.

W tym roku, jak w latach ubiegłych, spróbujemy przeżyć kolejną niezapomnianą przygodę wcielając się w postać łucznika, walczącego z najazdem Orków i Goblinów. Tym razem, rozpoczynamy przygodę od wyruszenia przez niebezpieczny las nad jeziorem, po którym wałęsają się orkowie i gobliny, by wyjść ostatecznie na pole bitwy i zmierzyć się z całą armią zielonoskórych. Po rozgromieniu wroga przechodzimy do ostatniej fazy starcia, w którym z daleka mamy szansę ostrzelać wycofujacego się Herszta Orków i jego świtę. I gdy wydawałoby się, że zwycięstwo jest nasze, nocą wróg kontratakuje!

Ta edycja Goblin Wars – już 8 turniej z tej serii – łączy w sobie najlepsze rozwiązania poprzednich edycji, dając jednocześnie po raz pierwszy szansę na to, by każdy strzał był tym jedynym, który zaważy o tym, jakie zdobywacie punkty – tym samym pogłębiając realność przygody. Do każdego z celów (za wyjątkiem finałowych trzech konkurencji) oddajemy po jednym strzale!

Na swojej drodze spotkasz pojedynczych zwiadowców, których trzeba zlikwidować, czy też zamyślonych lub załatwiających potrzeby fozjologiczne pojedynczych maruderów. Spotkasz też sytuacje, które wymagają szybkości – ratowanie zakładników, eliminacja patrolu wroga, pomoc zagrożonemu koledze czy uniknięcie zasadzki. Ostatecznie sprawdzianowi poddana zostanie Twoja umiejętność strzelania na dalekie dystanse. Słowem – będzie epicko, będzie ciężko, będzie fantastycznie!

W turnieju może wziać udział każdy, kto posiada łuk: historyczny, tradycyjny, hunter, łuk klasyczny (bez celownika). W turnieju nie można strzelać techniką string-walking, ani posiadać oznaczeń ułatwiajacych celowanie. Osoby, które chcą wziać udział z innym łukiem niż dopuszczony mogą to zrobić, jednakże nie będą klasyfikowane w punktacji końcowej.

W turnieju nie dopuszcza się: lumenocków, trackerów, które mogą oświetlać cel w nocy lub stanowić punkt celowania dla kolejnych strzałów. Zabronione jest też używanie jakiejkolwiek formy światła, także do oświetlania łuku. Strzelanie rundy nocnej odbywać się musi w całkowitych ciemnościach. Światła gasimy i zapalamy wyłacznie na komendę prowadzącego, w celu pozbierania strzał i zliczenia punktów oraz upewnienia się, czy w polu ostrzału nie znajdują się żadne osoby.

W turnieju stosujemy Tabelę Przeliczników Punktowych, która pozwala strzelać wszystkim w jednej kategorii.

Punktacja celów: 5/4/2/1 ( głowa, tułów, ręce/nogi, broń/tarcza)

Wymagana ilość strzał: 10

ZGŁOSZENIA:

Jeśli chcesz wziąć udział w turnieju, zarejestruj się poprzez formularz zgłoszeniowy, a następnie – opłać wpisowe na podane konto (instrukcja, jak opłacić wpisowe znajduje się w formularzu).

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Summer Archery Camp:

https://summerarcherycamp.com/rejestracja/

Osoby, które już zarejestrowały się na SAC 2021 i zaznaczyły w formularzu ostatnie dwa dni obozu nie muszą tego robić – informacja o zgłoszeniach skierowana jest głównie do osób dojeżdżających na sam turniej.

Uwaga! – nie ma możliwości dojazdu na turniej bez wcześniejszej rejestracji i wniesienia opłaty na konto organizatora ( w wysokości 100 zł za sobotę oraz niedzielę, w ramach opłaty obozowej), co należy uczynić do dnia 15 lipca 2021r. Jest to nieprzekraczalny termin, po którym niestety nie mam możliwości już przyjąć Waszych zgłoszeń z powodów technicznych. Również, na miejscu, nie prowadzimy rejestracji ani nie przyjmujemy opłat. Od tej zasady nie ma wyjątków!

( informacja dla osób które wybierają się tylko na weekend w którym jest Goblin Wars – noclegi na Agroturystyce Przystanek Alaska płatne są osobno, w celu uregulowania należy zgłosić się w okienku sklepiku na głównym placu)

Harmonogram turnieju:

Sobota, godzina 12 – wyjście pierwszej grupy na trasę ( z głównego placu), wyjścia kolejnych grup przewidziane są co 15 minut. Turniej strzelamy w kolejności od 1 do 20 konkurencji.

Sobota, godzina 23 – wyjście na rundę nocną. Spotykamy się na Goblinowym Wzgórzu.

Niedziela, godzina 2 w nocy – przewidziane zakończenie strzelania.

Niedziela, godzina 14:00: zakończenie turnieju, rozdanie dyplomów oraz oficjalne zakończenie Summer Archery Camp 2021 nastąpi na głównym placu. Tam też zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie, więc obowiązuje strój galowy:)

ZASADY TURNIEJU:

Turniej składa się z części dziennej oraz nocnej.

W części dziennej strzelanie odbywa się w grupach, a cała trasa biegnie od pierwszej do ostatniej konkurencji, których jest łącznie 20. W tej części turnieju oddamy łącznie około 118 strzał.

W części nocnej, strzelanie odbywa się synchronicznie i jest prowadzona przez organizatora, wymagana jest w niej dyscyplina i koordynacja, a całość odbywa się w jednym miejscu ( na Goblinowym Wzgórzu). W rundzie nocnej strzelamy 70 strzał w 7 konkurencjach.

Aby przystąpić do turnieju, należy uprzednio zapisać do grupy, do czego będzie specjalna plansza.

Zapisy do grup rozpoczynają się w czwartek o godzinie 20-tej na zasadzie – kto pierwszy, ten lepszy:) Ilość grup dostosowana będzie do ilości uczestników.

W turnieju oddajemy : po jednej strzale w konkurencjach od 1 do 17 oraz po 10 strzał w konkurencjach od 18 do 20.

Runda dzienna:

Turniej podzielony jest na trzy strefy. :

A ) Las oraz teren nad jeziorem to 10 konkurencji, w tym kilka czasowych. Tutaj strzelamy po 1 strzale na cel, zwykle – od 1 do 4 celów w konkurencji. Za każde punktowane trafienie w tej strefie ( konkurencje od 1 do 10 ) otrzymujemy dodatkowo dwa punkty.

B) Goblinowe Wzgórze – tutaj znajduje się 7 konkurencji po 10 celów każda, do każdego celu oddajemy po jednym strzale i zliczamy punkty zgodnie z punktacją na tarczach.

C) Herszt Orków i jego obstawa – w tych trzech konkurencjach dalekodystansowych strzelamy po 10 strzał, punktowane są trafienia w strefy punktowe. Ponadto każda z grup oraz Herszt Orków znajduje się w oznaczonej czerwoną taśmą strefie, trafienie w którą oznacza dodatkowe 2 punkty na strzał. Trafienie w matę poza strefą punktową zalicza się tak, jak trafienie w strefę „na ziemi”, czyli za 2 pkt.

Runda Nocna:

W tej rundzie, która odbywa się na Goblinowym Wzgórzu, wszystkich uczestników dzielimy na 7 równych grup, które, przesuwając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, strzelają w pełnej dyscyplinie i na komendę ( jak w zeszłym roku). Ta część turnieju jest prowadzona przez organizatora i wymagana jest tutaj pełna dyscyplina. Rozpoczęcie tej rundy nastąpi na miejscu strzelania o godzinie 23:00. Po zakończeniu strzelania należy podliczyć punkty, podpisać karty i oddać je organizatorowi przed pójściem spać!

Bezpieczna Strzała:

Turniej Goblin Wars Epizod VIII prowadzony jest w ramach akcji Bezpieczna Strzała i podczas jego przebiegu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i środków odurzających lub znajdowania się pod ich wpływem.